20 ÉVES A METU, DR. KIRÁLY ZSOLT PHD TÖRTÉNETE
A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 éves lett! Rengeteg emlékezetes esemény történt ez idő alatt, ezek közül néhányat szeretnénk felidézni veletek közösen. Egy időutazásra invitálunk benneteket jelenlegi és alumni hallgatóink, oktatóink és munkatársaink történeteivel. Tartsatok velünk! Ismerjétek meg Dr. Király Zsolt PhD oktatónk történetét!
Hogyan kerültél a METU-ra?
Váratlanul és gyorsan, épp egy olyan három éves időszak után, amely alatt háromszor váltottam munkahelyet azzal a céllal, hogy végre eljussak oda, ahol hagynak nyugodtan alkotni, vagy legalábbis teret adnak ennek. Végül 2016 októberében egy mentorom - aki egyébként a PhD témavezetőm is volt korábban - kötött össze a METU Üzleti Tudományok Intézetének akkori vezetőjével, Baranyai Zsolttal, akit szintén ismertem még egyetemista koromból. Mondhatni gyorsan közös nevezőre jutottunk, hiszen ennek hatására következett be a negyedik váltásom és 2017 február elejétől már a METU fedélzetét erősítem.
Mi volt az első élményed a METU-val?
Még a hivatalos kezdésemet megelőzően 2017 januárjában egy oktatói nap, amelyen úgy éreztem magam, mint Alice Csodaországban. A korábbi munkahelyeimen tapasztaltaktól merőben eltérő, friss, pezsgő és igazán hasznos élményben lehetett részem. A kollektív gondolkodás és alkotás, az oktatói tapasztalatcserék, a marketing team indikátorokra épülő felvételi kampánybeszámolója teljesen lenyűgözött, azt éreztem, hogy "megérkeztem", s hogy ilyen profizmust máshol - mármint korábbi munkahelyeimként szolgáló felsőoktatási intézményekben - még nem tapasztaltam. Azóta persze sok minden változott, de az az élmény nagyon meghatározó maradt.
Mesélnél egy (vagy több) meghatározó élményt az egyetemmel kapcsolatban?
Amit kiemelnék az inkább egy élménysorozat, amit két személynek köszönhetek: Saághy Ágnesnek és Szabó Szilviának. Velük egy teamben lenni, együtt gondolkodni, dolgozni, alkotni, építkezni igazán nagy kincs. Olyan szakmaiságot, szakmai alázatot, elhivatottságot, emberi hozzáállást, amelyeket ők képviselnek nagyon ritkán tapasztalni. Ráadásul az, hogy az értékrendünk és szemléletünk ennyire közel legyen egymáshoz, igazán ritka és kegyelt állapot. Mindig hálás leszek nekik, s nem csak a METU-n és azon kívül elért közös eredményeink és sikereink - Igazgyöngy-díj, ICF Gift of Coaching Award, HR BEST díj ezüst fokozat - miatt, hanem azért is, ahogyan emberként kapcsolódhattunk, kapcsolódhatunk egymáshoz.
Hogyan látod a METU jövőjét 5-10 év múlva?
Nagyon nehéz megválaszolni egy ilyen gyorsan változó, turbulens világban, hogy mi lesz 5-10 év múlva egy egyetemmel, hiszen azt is nehéz megmondani, hogy jövőre mi lesz. Amit azonban nem nehéz megjósolni, az az, hogy óriási kihívásokkal szükséges megbirkóznia a felsőoktatásnak, s ez alól a Budapesti Metropolitan Egyetem sem kivétel. Ugyanakkor rengeteg potenciált látok intézményünkben. A kérdés, hogy tudunk-e, illetve fogunk-e élni bátran ezekkel a lehetőségekkel. Ha a METU továbbra is arra törekszik, hogy minél több oktatója bírjon aktív piaci tapasztalattal, ha jelentősen erősíti az aktív, gyakorlati haszonnal bíró win-win megközelítésre épülő vállalati és egyéb piaci kapcsolatait, ha hatékonyan tud élni az üzleti és kreatív ipari (művész) karok közötti együttműködésben lévő szinergiákkal, ha bátrabban felvállalja a myBRAND koncepciót és bátrabban innovál egy nehezen mozduló ágazatban, akkor sikeres egyetem-vállalattá / vállalat-egyetemmé nőheti ki magát.
Mit gondolsz, miben rejlik a METU sikere?
A siker sokféle módon, sokféle szempont alapján és sokféle pozícióból nézve értelmezhető. A saját elvárásaim, tapasztalataim és sikerértelmezésem alapján a METU az elmúlt években a sikeressé válás kapujába érkezett meg. A nagy kérdés az, hogy belép-e ezen a bizonyos kapun...
2021. 09. 29.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …