Minden második gyakornokunknak állást ajánlanak a cégek
Közel 300 szakmai gyakorlaton részt vett hallgatónk tapasztalataira voltunk kíváncsiak a legutóbbi kutatásunkban.
A válaszok alapján a cégek majdnem fele ajánl állást a gyakorlati idő eltöltése után – de persze ehhez teljesíteniük is kell a hallgatóknak. Erről megkérdeztük azokat a cégeket is, amelyek a gyakorlati helyet biztosították a diákoknak. Kiderült, hogy a nyelvtudás mellett elsősorban olyan készségeket várnak el a pályakezdőktől, mint az önállóság, az együttműködés, illetve a fogékonyság új képességek elsajátítására.
Tízből több mint nyolc cég interjún választ gyakornokot: volt olyan jelentkező, aki három körös személyes, kétnyelvű felvételiről számolt be, de ez nem egyedi eset. Ma már a gyakornokoktól is elvárják a nyelvtudást: a szakmai gyakorlat során már kétharmaduknak kellett idegen nyelvet használnia – de ez a kutatás szerint nem bizonyult nehézségnek, mivel szinte az összes munkaadó magas színvonalúnak vagy megfelelőnek tartja a gyakornokok nyelvtudását.
A cégek értékelik is a METU-hallgatók felkészültségét és hozzáállását: a válaszadók majdnem fele a gyakorlat lezárultával állásajánlatot is kapott az őt fogadó cégtől.
Akár kapnak állásajánlatot, akár nem, a hallgatók mindenképp profitálnak a gyakorlat során: a megkérdezettek elsősorban általános képességeikben – a munkához való hozzáállásban, önálló munkavégzésben, precizitásban, csapatmunkában, együttműködési készségben – éreztek személyes fejlődést, de hasznosnak találták a gyakorlatot az információk megszerzése és rendszerezése, és problémamegoldási képességük fejlesztése szempontjából is.
Ezek alapján a diákok közel 90 százaléka ajánlaná másoknak is a gyakorlati helyét, és a cégek 88 százaléka is hasonlóan gondolja: továbbra is szívesen fogadnak gyakornokokat a METU-ról.
Mint látjuk, a gyakornoki tapasztalat fontos lépés a karrier szempontjából, ezért is fektetünk nagy hangsúlyt arra, hogy hallgatóink értékes tudással, képességgel és a megfelelő attitűddel kezdjék karrierjüket.
Július 26-án megkezdődött a pótfelvételi időszak, amely újabb esélyt jelent a felsőfokú tanulmányok megkezdésére azoknak, akik nem jutottak be a normál felvételi eljárás során a megcélzott szakra, vagy csak most döntöttek a továbbtanulás mellett. A 2018-as pótfelvételi időszakban is várjuk a felsőoktatásban továbbtanulni vágyókat.
További információk a pótfelvételiről.
2018. 07. 26.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …