METU-s első helyezés az Utazás Kiállításon
METU-s diákok nyerték az első helyezést a Hungexpo Zrt. által kiírt, Utazás 2019 keretében megrendezett Diák Szakmai Napon, ahol innovatív turisztikai projekteket mutattak be a versenyzők. A győztes, Csajok a szakmában névre keresztelt csapat tagjaival beszélgettünk, Jenei Lilivel, Vitális Szibillával és Szabó Júliával.
Hogyan jutottatok el az országos döntőig?
Csajok a szakmában: A Hungexpo Zrt. írta ki ezt a versenyt az Utazás Kiállítás keretein belül megrendezett Diák Szakmai Nap fő eseményeként. Előzetesen volt egy iskolai forduló, ahol 3-4 fős csapatokat kellett alkotni, majd kidolgozni és előadni a csoporttársak előtt a választott témát. A háziverseny után a tanáraink kiválasztottak két csapatot, köztük minket is, így képviselhettük az iskolát az országos döntőn, ahol a többi iskola csapataival szálltunk versenybe.
Többféle turisztikai téma közül lehetett választani, ti miért éppen az Utazás Kiállítás megújítását választottátok kidolgozandó projekteteknek?
Csajok a szakmában: A mi választott témánk kiírása az alábbi volt: „Utazás kiállítás pénteki napja a Diák Szakmai Nap, erre a napra dolgozzatok ki egy teljes programot.” Azért választottuk, mert ez a téma arról szólt, hogyan tudnánk egy olyan napot létrehozni, amiben mi, diákok vagyunk a központban. Ezáltal kifejezhettük, hogy mi érdekel minket és milyen szemmel látjuk a világot. Reméltük, hogy esetleg a jövőben hasznosítják az ötleteinket és így segíthetünk a diáktársainknak.
Honnan, milyen hazai vagy külföldi példákból inspirálódtatok a prezentációtokhoz?
Csajok a szakmában: Az elmúlt évek során sok kiállításon és diákoknak szóló állásbörzén jártunk. Ezeken ötleteket gyűjtöttünk, hogy mi az, ami nekünk hiányzott onnan, vagy esetleg mi az a plusz, ami miatt mi elmennénk egy ilyen rendezvényre. Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a témánk aktuális volt, hiszen diákok vagyunk, akiket érdekel a szakma és el szeretnénk benne helyezkedni.
Mik voltak a főbb pontjaitok, javaslataitok a prezentációban, amivel megújítanátok az Utazás Kiállítást?
Csajok a szakmában: Az egész témánk a zöld gondolkodás köré épült, illetve volt egy fő mottónk: „Szórólapért jöttem, tudással mentem”. Ezzel a mondattal arra utaltunk, hogy szeretnénk, ha ez egy élményközpontú esemény lenne és az emberek tudással, új tapasztalatokkal, élményekkel távoznának róla, nem csak egy újabb kupac szórólappal, amire talán többet rá sem néznek. Ezen kívül nagy hangsúlyt fektettünk egy úgynevezett Ments-vár kialakítására, ahol például próba interjúkat lehetne tartani, illetve a diákok segítséget kapnának a profi önéletrajz elkészítéséhez is. Felsoroltuk, milyen előadókat látnánk szívesen, és érveket gyűjtöttünk a cégeknek, illetve a diákoknak, hogy miért érné meg nekik kimenni a szakmai napra. Újra gondoltuk a versenyt, amiben még gyakorlatiasabb témákat javasoltunk, valamint azt tanácsoltuk, hogy egy népszerű cég szponzorálja a versenyt, így még népszerűbb lehetne a diákok körében.
Mennyire volt erős a mezőny szerintetek, hallottatok-e még inspiratív, jó megoldásokat a versenytársaitoktól?
Csajok a szakmában: Igazán erős mezőny volt, mindegyik csapat érdekes és jó ötleteket hozott. A legnépszerűbb témák az overtourism hatásai és lehetséges megoldásai voltak, valamint a városkártya megreformálásának ötletei. A másik METU-s csapat is igen kitett magáért, izgalmas ötletekkel és prezentációval készültek ők is.
Szerintetek a sikeretekhez mennyiben és hogyan járult hozzá, hogy a METU turizmus képzésén tanultok?
Csajok a szakmában: A turizmusban való ismereteinket, szakkifejezéseket az iskolának és a minket oktató tanároknak köszönhetjük, ezáltal szakmaibbá és színesebbé tudtuk tenni a prezentációnkat.
Melyik oktató segített nektek és hogyan a felkészülésben?
Csajok a szakmában: A két felkészítő tanárunk Dr. Simon András és Sztojanovits Kristóf volt. Segítettek kijavítani az esetleges hibákat, emellett igazán hasznos tanácsokat kaptunk tőlük, amiket meg is fogadtunk és felhasználtuk a verseny során.
Az első helyezés jár-e valamilyen szakmai továbbképzési lehetőséggel, utazással is?
Csajok a szakmában: A projektünket bemutatják a Turizmus Magazinban és belépőt nyertünk a kecskeméti KunfehérTone zenei fesztiválra júliusra, illetve egy éjszaka szállást kaptunk még Európa legnagyobb pincefalván, Hajóson.
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …