Kreatív gondolkodásfejlesztő műhely kialakítása a METU-n
A Nemzeti Tehetségsegítő Program keretén belül, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Támogató) támogatásának köszönhetően, a Budapesti Metropolitan Egyetem Tehetségsegítő Tanács irányításával, kitűnő oktatók (Behringer Zsuzsa, Dér Csaba Dezső, Kiss Ferenc, Noszkay Erzsébet, Rétfalvi Györgyi, Vass Vilmos) szakmai együttműködésével 2018 októberében megkezdődött a „Kreatív gondolkodásfejlesztő műhely kialakítása a METU-n” című projekt.
A program alapvető célkitűzése a kreatív gondolkodás fejlesztése volt, amelynek keretén belül 25 tehetséges hallgató interdiszciplináris projektekben dolgozott. Ennek megfelelően a program alapvetően 5 modulra épült: 1. Startup gondolkodás és kreativitás; 2. Élményközpontúság és kreativitás a turizmusban; 3. Digitális világ – korszerű szervezetek; 4. Kreatív gondolkodás a digitális tartalomelőállításban. 5. Kreatív gondolkodás a marketingben.
A projekt során a hallgatók megismerkedtek a kreativitáskutatás legújabb eredményeivel, majd ezt követően a startup gondolkodás jellemzőivel. Ennek keretén belül startup ötletre épülő projektterveket dolgoztak ki, terméket fejlesztettek, plakátot készítettek, rövid, mozgóképes szekvenciákon, videó dokumentáción és marketingterven dolgoztak, valamint megismerkedtek a kreatív turisztikai termékfejlesztés jellemzőivel. Az utolsó modul után a hallgatók egyéni portfóliót készítettek, amelyben egyrészt reflektáltak saját tevékenységeikre és fejlődésükre a program során. Másrészt visszajelzést adtak az egyes modulok hasznosságáról és javaslatokat fogalmaztak meg a lehetséges folytatást illetően.
Összességében a hallgatók elégedettek voltak a programmal, értékelték a kreativitás és tehetséggondozás tevékenységeit, projektjeit és kooperatív munkáit. A programot 2019 júniusában egy nemzetközi vetélkedő zárta, amelynek keretén belül a már megismert és alkalmazott módszertanok alapján, 4-5 fős csapatokban (egyetemenként szerveződve), kreatív modelleket és prezentációkat készítettek, valamint gazdasági szimulációs játékokat próbálhattak ki a hallgatók.
2019. 06. 26.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …