Együttműködési megállapodást írt alá az MKT és a METU
Az oktatás, a kutatás és az innováció összekapcsolásának erősítése érdekében együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) és a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) szerdán Budapesten. A megállapodást az egyetem részéről Kocziszky György rektor, az MKT részéről pedig Pleschinger Gyula elnök látta el kézje-gyével.
A Budapesti Metropolitan Egyetem küldetése, hogy az alkotó kreatív gondolkodást fejlesztve készítse fel hallgatóit a folyamatosan változó munkaerőpiaci igényekre, és hogy a munkaerőpiac igényeinek és elvárásainak megfelelő, felkészült, gyakorlati ismeretekkel és kompetenciákkal rendelkező szakembereket képezzen, akik a hazai és a nemzetközi munkaerőpiac és a vállalkozói szféra aktív és hatékony szereplőivé válhatnak. A METU kiemelten fontosnak tartja az üzleti és kreatív ipari szektorral való együttműködést, ugyanis az oktatás, kutatás és innováció összekapcsolása kiemelt helyen jelenik meg a tudástársadalom fejlődésében, amely rendkívüli fontosságú a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés szempontjából.
E munkában új partnere az egyetemnek az idén 130 éves, mintegy 3 ezer fős tagságú Magyar Közgazdasági Társaság, a magyar közgazdák legrégebbi, legjelentősebb szervezete, amely a közgazdasági ismeretek terjesztését, a szakmai közélet fejlesztését és a párbeszéd erősítését vállalta feladatául.
A most megkötött megállapodás célja a METU oktatási, tudományos és innovációs tevékenységének, valamint a kutatási eredmények disszeminációjának folyamatos fejlesztése, erősítése, különösképpen a reálgazdaságot és a munkaerőpiacot érintő területeken, valamint a gyakorlati együttműködés erősítése az egyetem, a vállalati, vállalkozói szféra és a szakmai civil társadalom között.
Ennek keretében az MKT vállalja, hogy igény esetén a gazdasági, pénzügyi és közgazdasági tudományos életből előadókat biztosít a METU szakmai konferenciáihoz, tanrendbe illeszkedő vagy tanórán kívüli előadásaihoz, szakmai programjaihoz, valamint hogy társszervezőként segíti a METU gazdaságot érintő konferenciáinak, szakmai rendezvényeinek megvalósítását, illetve a saját rendezvényein a témától függően, lehetőség szerint szereplési, előadási lehetőséget biztosít a METU oktatóinak, kutatóinak.
Az együttműködés keretében a METU azt vállalja, hogy igény esetén helyet és infrastruktúrát biztosít az MKT szakmai rendezvényeinek, előadásainak, továbbá segíti az MKT METU-hallgatókból álló Ifjúsági Szervezetének megalakulását és működését az egyetemen.
2024. 10. 02.Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …