Vége a pótfelvételi időszaknak, és Te nem iratkoztál be sehová?
Azok, akik a 2018-as felvételi vagy pótfelvételi során a 280 pontos minimumponthatár alatt teljesítettek vagy nem vették fel őket sehová, nem járhatnak felsőoktatási intézménybe? Dehogynem!
Igazi utolsó pillanatos vagy, és most döntötted el, hogy mindenképp felsőoktatásban tanulnál, de nem akarsz egy évet sem veszíteni? Összegyűjtöttük, milyen lehetőségeid vannak:
1. OKJ-s képzés
Az OKJ (Országos Képzési Jegyzék) 2018-as listájából többek között nappali, esti, levelező és távoktatásban tanulhattok, a kapcsolódó Minisztérium által akkreditált, különböző képzői helyeken induló képzések közül. Ezek diákigazolványt és oklevelet biztosító, de diplomát nem adó, 1-2 éves képzések, többségük önköltséges, de a nappali iskolarendszerű képzésekben vannak államilag támogatottak is. Az egyes képzésekről a képzést hirdető intézményeknél érdeklődhetsz.
2. Külföldi egyetemen való továbbtanulás
A külföldi egyetemek felvételi rendszere másként működik, mint a magyarországi, így ilyenkor nem az számít, hány pontot értél el az érettségin, hanem a felvételi vizsgán nyújtott teljesítményed. Habár sok külföldi intézménybe való felvételi már lezárult, azonban van még lehetőséged, ha szívesen tanulnál külföldi intézményben! Sőt, ezt akár itthonról is megteheted a FAM (Faculty of Management) által, ami diplomát adó képzést nyújt számodra.
Bónusz: ha idő közben úgy döntenél, hogy mégis a magyar felsőoktatási rendszerben folytatnád a tanulmányaidat, akkor lehetőséged van átjelentkezni a METU üzleti alapképzéseire vagy felsőoktatási szakképzéseire is. Az alapképzések olyan három és fél éves, diplomát adó képzések, ahol a legfontosabb szakmai ismereteken túl egy-egy szakterületen jártas szakemberré válhatsz, akár magasabb szakmai pozíciókban is elhelyezkedhetsz. A felsőoktatási szakképzések pedig olyan kétéves, oklevelet adó képzések, ahol fókuszban az adott szakterület legfontosabb elméleti és gyakorlati tudnivalóinak elsajátítása áll, ami akár azonnali elhelyezkedést biztosíthat még a diplomás állások esetén is. Szuper előkészítése annak, ha később diplomát adó képzésben tanulnál!
3. Keresztféléves képzések
Újra érettségiznél? Halasztanál még egy félévet? Ha inkább újrakezdenéd a felvételi folyamatot a keresztféléves képzésekre jelentkezve, ezt az utat is választhatod. Készülj fel, hogy ez az út a legnehezebb és egyáltalán nem biztos, hogy felvételt nyersz a választott szakra: ezzel akár egy évet is csúszhatsz. A keresztféléves felvételi eljárásról ősztől érdeklődhetsz.
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …