Sebastian Kubica
A lengyel grafikusművész nagyszabású plakátkiállítását még 2013 tavaszán mutatta be a Lengyel Intézet a magyar közönségnek. Most a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola valamint a Lengyel Intézet közreműködésében, a Polish Masters - lengyel plakátművészek vendégszereplése sorozat keretében hallgathatjuk meg a kortárs plakátművészet egyik legjelesebb képviselőjének előadását, valamint megtekinthetjük a művész munkáiból válogató kiállítást is.
Féktelen szabadság vagy az otthon nyugalma - Sebastian Kubica lengyel grafikusművész nyilvános előadása és kiállítása
2014. március 3. (hétfő), 18.00
Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (Budapest, VII. Rózsa u.4-6.)
„…Minden általa létrehozott plakátot hasított kocka nyomát magán viselő, éles formalátása fémjelez. Az ilyesfajta kifejező vonások közé furakszik be a teljes kontrasztra épülő, erőteljes színvilág. A felfedezése attól válik értékessé, hogy az anyaggal vívott küzdelmét nem szennyezi be a számítógépes utómunka. Ezt az eszközt Sebastian más célból fogja munkára. A számítógépből, az internetből – követet, futárt farag, ami távoli országok peremére is elviszi hírét łodygowicei szülőföldjéről. Mert ez az Otthona, a Műhelye, az Élete.” Prof. Michał Kliś
Sebastian Kubica (1975.) plakáttal, tervezőgrafikával, fametszettel, grafikával és illusztrációval foglalkozik. A Krakkói Képzőművészeti Akadémia katowicei képzésén végzett 2000-ben. Tervezőgrafikai fődiploma-munkáját R. Kalarus professzor műhelyében készítette, másoddiplomáját R. Starak professzor tanítványaként, sokszorosító grafikából szerezte. A katowicei Sziléziai Egyetem Cieszyni Művészeti Intézete és a chorzówi Sziléziai Informatikai- Egészségügyi Főiskola oktatója. 2012-ben szerezte meg habilitált DLA fokozatát a képzőművészet területén. Tervezőgrafikai műhelymunkát vezetett a chilei Diego Portales Egyetemen Santiagóban, a Vina Del Mar Egyetemen és a Santo Tomas Egyetemen Antofagastában. Műveit több tucat kiállításon mutatták be mind Lengyelországban, mind külföldön. Számos díjat nyert, például a Krakkói Plakátfesztiválon (2001), a Toyamai Nemzetközi Plakáttriennálén (2003), a Katowicei Lengyel Plakátbiennálén (2003), a varsói Nemzetközi Plakátbiennálén (2004), a kínai Ningboban zajló Nemzetközi Plakátbiennálén (2006) és a teheráni Awakening World Awards Fesztiválon (2012).
A lengyel plakátművészetet bemutató kiállítássorozat keretében március 7., pénteken 17 órakor nyílik MAGDALENA WOSIK kiállítása a Lengyel Intézetben.
Hírek
Szenior Akadémia indul a Budapesti Metropolitan Egyetemen
A Budapesti Metropolitan Egyetem 2024 novemberében előadássorozato …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
A Budapesti Metropolitan Egyetem az EAIE éves konferenciáján: Új Lehetőségek a Nemzetközi Együttműködésben
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) immár második alkalommal k …
A METU az Erasmus Programot ünnepelte a nemzetközi #ERASMUSDAYS rendezvénysorozat részeként
2024 októberében a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) ism&eacut …
A Harvard Business School képviselői látogattak el a METU-ra
Október 19-én a Budapesti Metropolitan Egyetem I. épül …
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS KÖNYVBORÍTÓ KÉSZÍTÉSÉRE
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …
Zöld CAMPUS Ötletpályázat
A Budapesti Metropolitan Egyetemen (a továbbiakban: METU) belül a Gr …