A Budapesti Metropolitan Lab prezentációi a Magyar Nemzeti Galériában
A 2015-ben elindult progresszív műhely a digitális technológia változásaira reagálva és annak trendjeit követve a különböző igényekre ad megoldásokat interdiszciplináris projektek megvalósításával.
A Liget projektek célja a Szépművészeti Múzeum és a Budapesti Metropolitan Egyetem együttműködési megállapodásának köszönhetően újabb narratívák keresése a múzeum modern társadalomban betöltött szerepére.
Időpont: 2017. január 13., 18 óra
Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria, Budavári Palota B épület, 1014 Budapest, Szent György tér 2.
Megközelítés:közvetlenül gyalogosan a Budai Vár és a Dísz tér felől, a Duna-partról a Clark Ádám térről (Siklóval is), vagy a Várkert Bazáron át, a Palota Lifttel 19.30- ig a várfal aljától, a Palota útról (Dózsa György térnél) a Palota szintjéig.
PREZENTÁCIÓK
A projektek résztvevői Egyetemünk művészeti képzésének mesterszakos hallgatói: Animáció, Design- és művészetmenedzsment,Belsőépítész környezettervező művész, Divat- és textiltervezés, Formatervező művész, Mozgóképművész,Tervezőgrafika.
Mikro beton múzeum installáció#Liget projekt
Projekt vezető: Szilágyi Csilla
A résztvevők elkészítették a Liget mikro múzeumát, emléket állítva a kivágott fáknak, tisztelegve a megőrzött természeti értékek előtt. 20x20 cm-es beton objektekbe öntötték gondolataikat a régi és az új Ligetről, növényekről, emlékekről, tervekről, álmokról, és a vágyott múzeumokról.
Magyar Zene Háza#Liget projekt
Projekt vezető: Koroknai Zsolt DLA
A Magyar Zene Háza Budapest legújabb zenei centruma lesz, amely a tervek szerint a hangok világát mutatja be speciális installációkon és kiállítástechnikai megoldásokon keresztül. A projekt célja a „Hang képzése és a hang érzékelése” installáció tervezése volt innovatív lehetőségek kutatásával.
Köszönet: Batta András, Horn Márton, Sőrés Zsolt
Tárgyakadémia 100+
Projekt vezető: Frazon Zsófia
A kurzus kutatási és kiállítási projekt egyben. A közös munka során a múzeumi gyűjteményi tárgyak és a hallgatók mindennapi tárgyai és történetei kerültek egymás mellé. Így olyan tudások és tapasztalatok értek egymásba, amelyek lehetővé tették a valódi együttműködést és részvételt. A témaválasztás, a tárgyválogatás, a forgatókönyvírás, a kiállítás formai és vizuális elemei is mind a közös munka eredményeként születtek meg.
A Tárgyakadémia 100+ a Néprajzi Múzeum (Mai tárgyak, mai emberek, társadalmi múzeumok című OTKA kutatás) muzeológusai és a Budapesti Metropolitan Lab együttműködésében valósult meg.
Távol lévő művek – Befogadás és interpretáció
Projekt vezető: László Zsófia
A közös munka fókuszában a műalkotás, a befogadás és az interpretáció fogalmának komplex vizsgálata állt egy olyan kizárólag interpretációs elemekből álló kiállítás létrehozásával, amelyben azt vizsgálták, hogy a képi, szöveges, hangzó és más egyéb elemekből álló interpretációs szövet mennyiben képes egy műalkotás felidézésére.
Köszönet: Imre Mariann
Projekt vezető: Megyesi Zsuzsa
A projekt betekintést adott a művészeti startupok világába egy konkrét példa, a Dosgolpes mobil flamenco táncpadló példáján keresztül. A hallgatók kapcsolódó online platformon és mozgóképes anyagokon dolgoztak. Végeredményének bemutatója - interaktív multimédia installációja, pop-up concept store/pop up fotó kiállítás - az amszterdami Bimhuisban valósul meg.
Köszönet: Rendek Péter, Imre Barnabás
Közöm - közöny
Projekt vezető: Róbert Júlia
Szakmai konzulens: Gyombolai Gábor
A csoport a félév során közös egyeztetés valamint különböző dramatikus módszerek és korábbi „jógyakorlatok” segítségével keresett olyan társadalmi problémákat, amelyek kapcsán fontos lenne változást előidézni. A hallgatók által választott téma végül a „Kép és valóság: az önreprezentáció formái és az önreflexió hiánya a virtuális térben” lett. Erre a témára készült egy társadalmi beavatkozásként is felfogható művészeti alkotás.
Pop Up Cinema
Projekt vezető: Liszka Tamás
Világszerte megváltoztak a filmnézési szokások, ezzel együtt a mozik szerepe is. A projekt célja az első magyar pop-up mozi teljes koncepciójának kidolgozása volt, amely a technikai megvalósíthatóságon túl a mozi napjainkban betöltött szerepének újraértelmezését is magába foglalta.
Interaktív városi séták
Projekt vezető: Balázs Juli
Szakmai konzulens: Zsigó Anna
A projekt célja az volt, hogy a hallgatók különböző handheld eszközök (okostelefonok, iPad, tablet stb.) lehetőségeire is gondolva készítsenek városi sétát, amely a néző aktív közreműködésére épít.
A prezentációk kísérő eseményei
Saját magunkat szőjük szövetté
Partnerek
A programokon való részvétel ingyenes.
A Budapesti Metropolitan Lab Facebook oldala